Medycyna
Estetyczna
i Rehabilitacja

SPA to jedność ciepła, wody i powietrza
- dzięki niej odpoczywają mięśnie,
a umysł uwalnia się od natłoku myśli.

FRAXEL


Laser Fraxel – Najnowszej generacji laser frakcyjny do zabiegów odmładzania twarzy i ciała.

Zastosowania lasera Fraxel

Laser Fraxel
  • Blizny trądzikowe
  • Melanoderma (melasma)
  • Zmiany barwnikowe
  • Zmarszczki okolicy oczu
  • Blizny pooperacyjne
  • Rogowacenie starcze- zniszczenia słoneczne skóry twarzy i ciała
  • Resurfacing- gruntowne odmłodzenie skóry szyi, dekoltu i dłoni
  • Ujędrnianie tkanek miękkich
  • Rozstępy


Co to jest terapia laserem Fraxel®?
Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki kosztem jednak znacznych efektów ubocznych, ryzyka oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Fraxel® to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów – doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Fraxel - efekty Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?
W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Ilu zabiegów potrzeba?
Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?
Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?
Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.Cennik oferowanych zabiegów:

Zabieg Cena za pojedynczy zabieg

Twarz

1500-2000 zł

Okolice oczu

500 zł

Policzki

800-1000 zł

Szyja

500-600 zł

Dekolt

600 zł

Ręce

600 zł

Brzuch

1500-2000 zł


« Lasery